Snad každá žena touží být krásná. Nebo alespoň nemít výrazné vady na kráse. Netrápit se s přebytečnými kily, mít na hlavě dostatečně bujnou kštici, nemuset si vycpávat podprsenku, neschovávat odstáté uši nebo se stydět za velký nos. A mohli bychom pokračovat dál. Většina z těchto vad na ženské kráse se už však dá s pomocí profesionálů řešit tak, že okolí ani přátelé nepoznají, že tomu bylo v minulosti jinak. Mezi horké novinky úprav ženského zevnějšku patří například transplantace vlasů. Vítejte ve světě krásných žen.

Rhinoplastika

Tento odborný název neskrývá nic jiného, než chirurgickou úpravu nosu. Pokud má žena enormně velký nos, většinou celoživotně touží po jeho zmenšení a plastické úpravě. A to nebylo nikdy jednodušší, než dnes! Zkušenosti plastických chirurgů se stále zlepšují, kliniky nabízejí široké množství zákroků a díky tomu jsou tyto úpravy zevnějšku i finančně dostupnější. Dnes se tak nepyšní estetickými úpravami pouze bohaté ženy.

Kouty ve vlasech

Ano, rovněž u žen se stává, že jim začnou vypadávat vlasy v oblasti, která je nejvíce viditelná. Žena se tak stává nejistou a uzavírá se do sebe. Skvělým řešením, které nevyžaduje hospitalizaci, je ambulantní transplantace vlasových štěpů s jednotlivými vlasy z vlastní hlavy. Po zákroku, který bez zásahu skalpelu doplní transplantací vlasy do koutů u žen, může klientka odejít domů a záhy si tak užívat svůj nový přirozený vzhled. Možná vás překvapí velmi příznivé ceny tohoto zákroku.

Ideál ženské krásy? Známe jej!

To, že preference ohledně ženského vzhledu se během staletí a mnohdy i desetiletí mění, je nadmíru jasné. Například Věstonická venuše by dnes uspěla u daleko menší skupiny mužů, než tomu nejspíš bylo v době, kdy žila. Dnešní krása sází na štíhlost, souměrnost, výrazné rysy společně s dokonalými vlasy. Nesmíme zapomenout na vůni, hlasový projev i pohyby. Věděli jste, že dokonalost se dá vypočítat?

Úprava poprsí

V tomto případě nemáme na mysli obří velikosti poprsí tak, jak se jimi pyšní herečky ve filmech pro dospělé. Máme na mysli například decentní úpravu poprsí žen po porodu, kdy operatér pomocí augmentace vyplní ňadra pokleslá po kojení silikonovým implantátem a zároveň pomocí mammaplastiky upraví celkový vzhled povadlých prsou. Další typ operace, který vyhledávají ženy ze zdravotních důvodů, je zmenšení extrémně velkého poprsí z důvodů bolestí zad a špatného držení těla. Smutnějším důvodem pro plastickou operaci prsou nebo prsu je také rakovina. Poslední dva důvody mohou znamenat proplacení nákladů na operaci zdravotní pojišťovnou.

A zase ty vrásky!

Každá žena, obzvláště ta po čtyřicítce, na sobě vidí začínající známky stárnutí. A přitom je tak jednoduché s nimi bojovat! Dnešní estetická medicína dokáže opravdu zázraky. A u vrásek to platí stoprocentně! Existuje široká škála ambulantních neinvazivních zákroků, které dokážou ženskou pleť opticky omladit klidně až o 10 let. Které to jsou?

  • radiofrekvence
  • výplně kyselinou hyaluronovou
  • použití frakční plazmy
  • lifting
  • botox
  • chemický peeling pleti

A co na to sexuolog?

Podle sexuologa Jaroslava Zvěřiny je pohled mužů na ženskou krásu více méně jasný. Muži nacházejí přitažlivost u žen mladých, které disponují vzhledem, jež napovídá jejich dobrou schopnost plodit potomky. U mužů totiž stále funguje pud touhy po rozmnožování. Jaké jsou tedy erotické ideály krásy?

Jak se stavíte ke svému vzhledu vy? Máte některý z nedostatků vzhledu, který by šel vylepšit s pomocí estetické medicíny? Patří to mezi vaše nesplněné sny? Zkuste přemýšlet o tom, jestli není právě ten nejlepší čas objednat se na nezávaznou konzultaci a změnit svůj vzhled tak, abyste byla spokojena. Dejte nám vědět, jestli jste se odhodlala! Diskuze se těší na vaše inspirující příspěvky.

Helga Špalková