V online prostředí se přetřásá ledacos včetně depilace intimních partií. Diskuze uživatelů, kde si vzájemně vyměňují své zkušenosti, obvykle potvrzují to, před čím varují profesionálové z estetických pracovišť. Proto jsme vám připravili přehledné shrnutí. Najdete tu obvyklé trable, které provází odstraňování porostu a jejich vhodnou prevenci.

Všeobecné rady expertů na depilaci intimních partií

Diskuze profesionálů jednoznačně doporučují podstoupit zákrok v dobrém zdravotním stavu. Užívání léčiv, virózy, opary a poranění kůže jsou kontraindikacemi, které estetickou proceduru vylučují. Platí to samozřejmě jak pro depilaci voskem, tak elektrickým strojkem.

V případě epilace, tedy trvalého zničení chloupků paprskem, rezignujte alespoň měsíc předem na vytrhávání chloupků výše uvedenými metodami. Jde o to, aby vám v podkoží zůstaly kořínky, které laser tepelně zničí. Proto se nejpozději 4 týdny před zákrokem smiřte jen s obyčejným holením.

Další tip specialistek na depilaci intimních partií se v diskuzích týká čerstvého opálení. Pokud přijedete z dovolené kakaově hnědí, měli byste minimálně týden počkat, než začnete pokožku jakkoliv dráždit. Riskovali byste tím nevzhledné fleky, které se pak těžko a poměrně draze odstraňují.

Příprava před depilací intimních partií – shrnutí diskuze

Den před procedurou rozhodně neplánujte večírky, alkoholové dýchánky ani ponocování. Raději si odpočiňte a naordinujte si vitamíny. Také pozor na různé škrábance, pořezání a pády, Když si třeba odřete koleno, tak si z místa, kde je čerstvý strup, budete jen těžko strhávat porost voskem nebo strojovým depilátorem.

Stejná bezpečnostní opatření samozřejmě platí i pro laserovou epilaci. Večer nebo ráno před akcí si zvolenou partii jen šetrně oholte běžným holítkem. Poté nechte kůži volně dýchat, ať se nezapaří a v případě eliminace ochlupení v obličeji pochopitelně vynechte make-up. 

Jak si počínat během depilace intimních partií

Někdy se diskuze na internetu točí i kolem samotného průběhu dočasného odstranění chloupků. Tyto rady mohou být užitečné především pro dívky, které s depilací intimních partií teprve začínají a tak jim uživatelské diskuze přijdou vhod.

Strhávání chlupů voskem či permanentní laserová epilace se odehrávají v kosmetických salonech, kde celou dobu ležíte na lehátku a tím pádem vám nic nehrozí. Pokud se chystáte k domácímu použití elektrického depilátoru, raději si svažte vlasy do culíku, aby se vám nepřipletly do strojku. Také z místnosti pro jistotu vyžeňte domácí mazlíčky, kteří by mohly nedopatřením přijít k úhoně.

Po depilaci intimních partií diskuze často řeší záněty

Nevýhoda tradičního holení i pravidelného vytrhávání chlupů spočívá ve zvýšeném riziku, že se inkriminovaná část těla zanítí. Zvlášť lidé s přecitlivělou pokožkou by se měli alespoň 48 hodin po depilaci intimních partií vyhnout pocení. V diskuzích se kromě sportu zapovídá též saunování, protože může dojít k podráždění kůže, zvlášť pokud vám po zákroku místa krvácela.

Společně s hnisáním jde ruku v ruce i možnost, že vám některé chloupky po depilaci intimních partií zarostou pod kůži. Z diskuzí je patrné, že se jedná o poměrně častý problém. Pak nezbývá, než si lokální vřídek vymáčknout i s vzpříčeným chlupem. Následně si místo vydezinfikujte a natřete hojivou mastí. Trable se zarůstáním porostu nehrozí jen při použití laseru, nicméně riziko zánětu po nadměrném pocení zůstává.

Jak vidíte, není depilace intimních partií žádná věda. Diskuze leckdy mnohé problémy jen zbytečně nafukují. Přitom stačí chovat se racionálně a žádné nebezpečí vám nehrozí. Jen blázni si neodborně depilují intimní partie takovým stylem, až jim krvácí a vzápětí se vykoupou ve špinavém rybníku. Pak není divu, že běhají po doktorech. Přistupujte proto k jakémukoliv porušení integrity kůže zodpovědně a dospěle, ať si místo léčby zánětů užíváte výhod hebkého sexy těla.

Helga Špalková