Ano, služby SEO v Praze nabízí desítky agentur a když k tomu připočtete i  samostatné konzultanty pak  je skutečně z čeho vybírat. Opravdu můžete nabýt dojmu, že SEO dělají v hlavním města skoro všichni. Ale dělají ho dobře? Široká nabídka je ve většině oborů výhodou pro spotřebitele. Konkurenční prostředí obecně přispívá ke zkvalitnění služeb a snižuje cenu. Jenže v oblasti SEO tento vzorec tak úplně neplatí. V oboru digitálního marketingu, kde se na výsledky často musí čekat, se lehce schová obchodník se vzdušnými zámky nebo nadšený amatér, který sice má čisté úmysly, ale rozumí SEO jako koza petrželi. Chcete vědět, na co se zaměřují odborníci? V tom případě čtěte dále. Dozvíte se, jaké úkony vám mohou skutečně pomoci v SERPu. Že nevíte  o co jde? O   Search Engine Result Page, stránku výsledků vyhledávání, která se vám objeví na obrazovce počítače po zadání dotazu na Googlu nebo třeba na Seznamu.

SEO je obor, který se vyvíjí bleskovou rychlostí

A to je přesně ten důvod, proč ho dělá opravdu dobře jen hrstka vyvolených. Potřebujete člověka, který dokáže promptně reagovat na změny. Má své know-how a strategii, která má výsledky. Dokáže vám vše vysvětlit srozumitelnou formou a nebojí se vyvracet časté mýty. Mnoho lidí si stále myslí, že pozice ve vyhledávači se dá koupit nebo garantovat. Nedá, a pokud vám někdo tvrdí opak, pak berte nohy na ramena a utíkejte. V případě, že na někoho takového při svém hledání narazíte, nenechte se odradit. Vybírejte pečlivě a buďte trpěliví. Vyplatí se vám to.  Kvalitní agentura nebo konzultant dají vašemu podnikání křídla. 

 

A co když jste šlápli vedle?

Podepsali jste smlouvu, ale spolupráce nepřinesla slibované výsledky nebo jste v jejím průběhu zjistili, že jste si najali nepoctivce? V tom případě neváhejte a reklamujte. Máte na to právo, tak jej využijte.

Co vám tedy pomůže vyniknout v SERPu  v roce 2021?

  1. Zaměřit se na uživatele a aktualizaci BERT (Bidirectional Encoder Representations from Transformers). Co je BERT? Tato aktualizace byla spuštěna v říjnu 2019 a podle některých je nejdůležitější aktualizací za posledních pár let. BERT se zabývá složitými vyhledávacími dotazy, které souvisí s kontextem. Co to znamená? Více než na klíčových slovech bude záležet na relevantním obsahu, který bude čtenáři odpovídat na jeho dotazy. Bude ho vzdělávat. Jinými slovy tvořte opravdu velmi kvalitní obsah, který dá vašim klientům odpovědi na jejich otázky. Předložte zákazníkům nejlepší možná řešení. Kvalitní obsah je zaručenou cestou k úspěchu. Tím je myšleno veškerý obsah, který je spojen s vašimi webovými stránkami (vzhled a struktura stránek, interní prolinkování atd.).
  2. Zvyšování E-A-T skóre. Nevíte, o co jde? E-A-T je zkratkou pro Expertise, Authority a Trustworthiness. V překladu: odbornost, autorita a důvěryhodnost. V záplavě fake news si Google posvítil také na weby. Zjednodušeně jde o hodnotu, která zvedá autoritu daného webu. V praxi to znamená, že nedůvěryhodné weby jsou ve vyhledávačích znevýhodněny, zatímco ty důvěryhodné sbírají pomyslné SEO bodíky k dobru. Pokud například máte negativní recenze od zákazníků, může být pro vás těžké posunout se ve vyhledávačích směrem nahoru. Recenze jsou velmi mocný nástroj, který lze ale velmi snadno zneužít. Falešné, pozitivní i negativní recenze patří do kategorie nekalé obchodní praktiky a jsou tedy nezákonné. Pokud máte podezření, že vám někdo úmyslně škodí, braňte se.
  3. Mobilní SEO. Pokud stále ještě nemáte mobilní verzi pro svůj web, měli byste to okamžitě napravit. Položte si zásadní otázku. Kolik lidí v roce 2021 vyhledává zásadně jen přes stolní počítač? Stoprocentně funkční mobilní verze by pro vás měla být prioritou číslo jedna.

 

Způsobů, jak efektivně optimalizovat webové stránky je samozřejmě více. Zkušený expert vám je rád představí a vysvětlí, k čemu je daná technika dobrá a proč ji hodlá použít právě k optimalizaci vašeho webu. 

SEO lze přirovnat k adrenalinovému sportu, ve kterém udrží tempo jen ti nejzdatnější

První pozice ve vyhledávačích si nemůžete koupit, lze se na ně ale probojovat.

Cestu na vrchol vám vydláždí perfektně optimalizovaný web.

Sledujete novinky z oblasti SEO? Upravujete na jejich základě váš web, abyste udrželi krok s konkurencí?

Napište nám. Váš názor nás zajímá. 

Helga Špalková