Pokud právě řešíte problematiku parkování u letiště v Praze, jistě jste si již stačili všimnout, že u oficiálního parkoviště ceny dosahují astronomických výšin. V případě, že rádi nějakou tu korunu ušetříte a raději finance utratíte na vysněné dovolené, určitě se vám budou hodit následující tři tipy. V nich vám prozradíme alternativy k oficiálnímu parkovišti a tím i nápady, jak ušetřit.

Veřejnou dopravou nebo autem

Na letiště se pochopitelně můžete dopravit nejrůznějšími prostředky. Někteří preferují autobus, jiný zase vlastní vůz. Doprava automobilem je pochopitelně po všech stranách pohodlnější. Obzvláště se hodí v případě, kdy cestujete s malými dětmi, staršími osobami nebo množstvím zavazadel. Právě tehdy komfort spojený s vlastním vozem rozhodně oceníte.

S tím se pochopitelně pojí otázka parkování. Přeci jen je třeba někde vlastní vůz zaparkovat po dobu, kdy si budete užívat na dovolené nebo třeba absolvovat služební cestu. Pochopitelně se nabízí parkování na oficiálním letištním parkovišti. Ostraha je na letištích špičková, jako si můžete přečíst ZDE.

Obecně lze však říct, že ceny na mezinárodních letištích dosahují opravdu vysokých hodnot. Připlatíte si zde jak za obyčejnou vodu, tak i za parkování. Podle TOHOTO článku navíc ceny právě na pražském letišti dosahují nejvyšších hodnot z celé Evropy. Věděli jste to?

Pokud chcete ušetřit, vyplatí se zvážit nejrůznější alternativy. My jsme pro vás přitom vybrali tři z nich, mezi kterými si můžete vybrat takovou variantu, jež vám bude po všech stránkách vyhovovat.

Parkování u letiště v Praze nabízí mnoho společností

Snad nejjednodušší alternativu k parkování na oficiálním letišti symbolizuje parkování na jiném blízkém hlídaném parkovišti. Takovou službu přitom v současné době již nabízí mnoho společností. Jelikož mezi sebou bojují o své zákazníky, jsou schopné ceny za parkování tlačit mnohem níž než parkoviště oficiální.

Dříve než se pro takové parkování rozhodnete, lze určitě doporučit si nejprve projít jednotlivé nabídky. Zvažte, jak se pohybují ceny na jednotlivých parkovištích a zda třeba nenabízí i nějaké nadstandardní služby. Samozřejmostí u takových parkovišť bývá ostraha a kamerový systém. O svůj vůz se tak po dobu vaší nepřítomnosti nemusíte obávat. Někteří poskytovatelé dále nabízí i služby navíc, mezi které lze zařadit například důkladné umytí vozu, a to jak interiéru, tak i exteriéru. Po návratu z dovolené tak na vás bude čekat krásně čistý automobil.

A řešit v takové situaci nemusíte ani to, jak se z daného parkoviště na letiště dopravíte. U většiny společností se totiž dočkáte profesionálního přístupu, který zahrnuje i službu transferu. Pověřený řidič tak vás i celou vaši rodinu na letiště převeze a vy si vystoupíte pohodlně přímo před letištní halou. A stejný postup vás bude čekat i po návratu, kdy na vás auto s řidičem již bude čekat.

Parkování u známých

Druhou oblíbenou možností je parkování u známých. Zde je však třeba počítat hned s několika úskalími, které se mohou vyskytnout. Pochopitelně je tato varianta vhodná jen pro ty osoby, které v našem hlavním městě mají rodinu nebo známé. Dále je třeba je kontaktovat a domluvit se s nimi, zda je možné u nich vůz nechat po dobu vaší nepřítomnosti. A v ideálním případě je i poprosit, zda vás na letiště odvezou a po vašem návratu i přivezou.

Ne všichni jsou však ochotní tyto kroky podniknout. Nebo pochopitelně ani oni nemusí mít na tyto záležitosti čas. Je tak jen na vás, jestli tuto variantu vyzkoušíte. Výhodou je přitom samozřejmě maximální finanční úspora.

Parkování na veřejných parkovištích

A poslední možnost symbolizuje vhodnou cestu spíše pro dobrodruhy. Svůj vůz tak můžete nechat jednoduše zaparkovaný v přilehlých uličkách nebo na jiných veřejných nehlídaných parkovištích. Je však třeba zde počítat s nejhorším. Vaše auto nikdo nepohlídá a snadno se tak může stát objektem zájmu vandalů.

Helga Špalková