Zaujala vás krabičková dieta? Recenze jsou skvělým vodítkem, jak se nespálit při výběru firmy. Fit krabičky jsou extrémně populární a nabídka se rozšiřuje; proto už není problém odebírat krabičkovou dietu i v menších městech. Ať už vybírate ze dvou, nebo desítek dodavatelů, nikdy nezapomeňte projít hodnocení ostatních zákazníků. Pročítání recenzí rozhodně není ztráta času. Zkušenosti klientů vám leccos napoví o pestrosti jídelníčku a celkové kvalitě pokrmů a nabízených služeb. Přečtěte si, na co byste si měli při výběru dát největší pozor.

Krabičková dieta – recenze jen z webu společnosti nestačí

Krabičkové stravování je komfortní a zdravý způsob, jak efektivně shodit, nebo naopak nabrat kilogramy. Tato metoda je ovšem  extrémně účinná pouze za předpokladu, že jste si zvolili naprosto spolehlivého a profesionálního dodavatele, který je odborníkem v oboru, a tudíž přesně ví, co dělá. Fit krabičky musí obsahovat dokonale vyváženou stravu, která vám bude šita na míru. Podstatou této diety je zdravé hubnutí nebo nabírání svalové hmoty. Proto jsou přesné počty tak důležité. Jak ale jako laik poznáte, zda krabičky opravdu obsahují všechny potřebné živiny? I to dokážou odhalit recenze klientů. Jen musíte vědět, na co se v nich zaměřit.

Pozor! Některé recenze mohou být falešné

Obchodníci velmi rychle přišli na to, že pozitivní recenze prodávají. Není tedy neobvyklé, že si je píšou sami prodejci, nebo si na jejich psaní najímají fiktivní zákazníky. Toto chování snad už bude brzy minulostí. Připravuje se novela zákona na ochranu spotřebitele. Ta bude zcela zakazovat falešná hodnocení a prodejci budou muset povinně ověřovat, zda jsou všechny recenze na jejich stránkách pravé. 

Než tato novela vejde v platnost, berte přehnaně pozitivní feedback s rezervou a zkuste hledat i mimo oficiální stránky dodavatele. Velmi přínosné mohou být diskuzní vlákna na neutrálních webech, kde diskutující již téma krabiček rozebírají. Anonymní přispěvatele ignorujte.

5 hlavních varovných signálů

Ideální je osobní doporučení od blízké osoby, kterou znáte a máte možnost na vlastní oči vidět průběh a výsledek krabičkového stravování. Většina z nás se ale musí spoléhat právě na ohlasy klientů v internetových recenzích a diskuzích. Jak podle nich zvolit nejlepšího dodavatele? 

  1. Nedostatečná energetická a výživová hodnota krabiček – jak poznáte, zda je konkrétní nutriční specialista profesionál? Naprosto jednoduše; klienti si nestěžují, že jsou hladoví a bez energie. Naopak budou nadšeně sdělovat, že je překvapila velikost porcí a že i přesto, že poctivě sní celý obsah krabiček, pomalu ale jistě hubnou. Díky vyvážené stravě dodáte tělu potřebnou energii a živiny, takže vás netrápí vlčí hlad ani nedostatek energie a špatná nálada.
  2. Stále stejný jídelníček – pokud se stejná jídla opakují stále dokola, můžete si být stoprocentně jistí, že se to objeví ne v jedné, ale v několika různých recenzích. Jídelníček nesmí nudit, jinak u krabiček dlouho nezůstanete.
  3. Používání polotovarů – žádná ochucená mléka, musli tyčinky, balené sýry a další podobné potraviny do krabiček nepatří. Nenašli jste o ničem takovém zmínku na webovkách, ale dočetli jste se náhodně v diskuzi, že jsou běžnou součástí svačinových krabiček? V tom případě hledejte dál. Sbalit si musli tyčinku do krabičky můžete i vy sami, nemusíte za to platit profesionálnímu kuchaři, který měl zdravou svačinu vytvořit z čerstvých surovin.
  4. Špatná kvalita služeb – krabičky se musí skladovat a rozvážet v souladu s hygienickými předpisy. Jíte i očima. Pokrmy by měli být v krabičce úhledně naaranžovaný. 
  5. Přemrštěná cena – cena by měla vždy odpovídat množství a kvalitě použitých surovin. Řada dodavatelů nabízí i doplňkové služby za příplatek. Jakékoliv nekorektní jednání ze strany dodavatele odhalíte právě pročítáním zákaznických hodnocení.

Pečlivý online průzkum vám ušetří zklamaní a starosti s případnou reklamací.

Některé fit krabičky jsou jen marketingovým trikem

Krabičková dieta je populární na celém světě. Díky tomu jsou jen v hlavním městě desítky dodavatelů.

Profesionálové nabízí široké spektrum služeb. Zaměstnávají nutriční specialisty, doktory a profesionální kuchaře. Výsledkem je dokonale vyvážený pokrm a hlavně dosažení kýženého výsledku.

Nenechte se zlákat přívětivou cenou a marketingovými slogany.

Vždy si informace uvedené na webových stránkách ověřte.

Vybrali jste si dodavatele na základě hodnocení zákazníků? Máte stejnou zkušenost jako ostatní klienti, nebo vašeho rozhodnutí litujete?

Helga Špalková