Mladí lidé využívají pánské tepláky hlavně při nejrůznějších sportech a pohybových aktivitách. Kupříkladu při józe, jak se dozvídáme zde, při sportech jako jsou fotbal, florbal, futsal nebo volejbal, při návštěvě fitcentra či posilovny nebo při obyčejném běhání v pošmourném počasí. Tepláky (ideálně ještě doplněné pánskou značkovou mikinou na zip či přes hlavu) které jsou vyrobeny z příjemné a pohodlné pleteniny, přitom ale neslouží jenom k nošení doma nebo na sport. S klidem si je můžete obléknout i ve chvíli, kdy vyrážíte do obchodů, čeká vás celý den ve městě nebo jdete s kamarády za trochou zábavy.

Pánské tepláky – oblečení pro každou volnočasovou aktivitu

V dnešní době je styl něco, co nejde okopírovat od jiných lidí. Oblečení je dnes způsob, jak ukázat, že máte duši a srdce – čím originálnější a neotřelejší ve svém stylu budete, tím uvolněněji si budete připadat.

Do města i na doma .

Vyberte si mezi pohodlnými kousky oblečení právě ten svůj. V módě je letošní sezonu světle šedá barva, která se dobře kombinuje s jakoukoliv jinou barvou svršků či tenisek. Pusťte se do experimentů se střihy i odstíny, ale také lemy, kapsami, různým vzorováním nebo stahováním na šňůrky v pase. Neomezujte se na nošení tepláků jenom doma, vyjděte do ulic a ukažte, že oblečení, ve kterém se cítíte dobře, je důležitější než váš společenský status nebo zavedený dress code.

Tepláky se staly symbolem úspěchu, luxusu a bohatství

Všimli jste si situace, která se odehrává na západ od nás? Slavní a známí lidé tam nosí tepláky, aby se vyčlenili ze všeobecného trendu formálního oblékání. Místo obleku a nepříjemných formálních šatů preferují pohodlné oblečení složené z teplákových souprav nebo mikin a pohodlných tepláků. Skutečně to tak je, můžete si o tom přečíst například v tomto článku, který dokládá, že móda se mění podle toho, jakou funkci ve společenské hierarchii zastáváte, kolik peněz vyděláváte nebo jak jste slavní.

  • „Efekt červených tenisek“ – co to znamená a kde toto označení vzniklo?

Je to vlastně jistá studie, která proběhla na univerzitě v Oxfordu. Profesoři si při testu sociálního statusu obuli červené tenisky a testovali, zda jim to na univerzitě, kde platí jistý dress code, projde bez pokárání. Ti profesoři, kteří byli dostatečně respektováni a uznáváni pro to, co dokázali a na jakých výzkumech se podíleli, si mohli dovolit dress code porušit. Efekt červených tenisek tedy znamená, že si můžeme dovolit porušit dress code, pokud si myslíme, že nám to společnost dovolí právě proto, že si je vědoma našich úspěchů. Na základě našich úspěchů je poté zjevné, že si můžeme dovolit nosit cokoliv. Zároveň to bude považováno za nový módní trend. Proto si slavné osobnosti udělaly z efektu červených tenisek vlastní styl. Majitel Facebooku může přijít na obchodní jednání v teplákách a slavné osobnosti se podobně oblečené objevují na tiskových konferencích.

Stejný trend se prosazuje i u nás, ačkoli o něco pomaleji. Stále větší počet lidí je unaven z upnutých džínů, které jsou nepohodlné, neustále nás někde tlačí, nepříjemně se lepí na tělo a většinou není jednoduché se do nich nasoukat, případně je svléknout. 

Proč byste měli nosit tepláky místo džínů?

Vypadá to ležérně, cítíte se v tom pohodlně a materiál je příjemný na dotek. A na rozdíl od džínů nebo upnutých kalhot vás nikde nic netlačí, takže si nemusíte po každém soustu povolovat opasek nebo rozepínat knoflík u džínů.

Hit letošního léta? Barevné stahovací šňůrky!

Většinou vídáme tepláky v černé nebo šedé barvě, které jsou právě teď in, ovšem na pohled mohou být poněkud jednotvárné. I proto se právě teď dostává do módy trend barevných stahovacích šňůrek. Různé barvy (a často velmi výrazné) se letos objevují také na lemu kapes, horním lemu tepláků, bočních švech nebo na lemech nohavic.

Helga Špalková